
Fenix officieel geopend
Op donderdag 15 mei opende Fenix feestelijk zijn deuren
In Bouwwereld 2023-2 (mei) staat een mooie publicatie van het project Grotius Torens in Den Haag. Met speciale aandacht voor de niet-alledaagse toepassing van bamboe als gevelbekleding van de twee hoogbouwtorens.
Vlakbij het centraal station in Den Haag, tussen de Koninklijke Bibliotheek en de Utrechtsebaan, zijn in de zomer van 2022 twee woontorens opgeleverd naar ontwerp van MVRDV. Ze meten 100 en 120 meter en vooral de kronen van de torens zijn opvallend, in vorm en materiaaltoepassing. Om veel terrassen en een vriendelijker woonomgeving op grote hoogte te creëren, zijn de bovenste lagen onregelmatig getrapt en bekleed met bamboecomposiet. Voor het eerst is dit materiaal op zo’n hoogte toegepast.
Opdrachtgever: Provast
Architect: MVRDV
Uitwerkend bureau: Inbo
Constructief ontwerp: IMd Raadgevende Ingenieurs
Bouwcombinatie: J.P. van Eesteren, Besix NL
Lees het artikel ‘Bamboe op grote hoogte’, door Jacqueline Knudsen, in Bouwwereld.
Bekijk hier de projectpagina van de Grotius Torens op onze website.
Op donderdag 15 mei opende Fenix feestelijk zijn deuren
Nieuw museum vanaf 16 mei open voor publiek
Een goed onderkomen bieden aan de grote stoom asielzoekers is een belangrijke maatschappelijke uitdaging. Er is nu een bouwconcept ontwikkeld waarmee eenvoudig een tijdelijk thuis kan worden gecreëerd: Mobaco-a.