
De Tornado en de rol van IMd: Tickets verkrijgbaar voor de opening van Fenix
Nieuw museum vanaf 16 mei open voor publiek
Het zal je niet ontgaan zijn, op 11 mei heeft de BNA de prijs voor het Beste Gebouw van het Jaar 2023 uitgereikt. De vakjury verkoos het project Jonas tot de winnaar. De renovatie van 94 woningen in de van der Pekbuurt ontving de publieksprijs. IMd Raadgevende Ingenieurs feliciteert de winnende teams met deze mooie erkenning! Zelf viel IMd nog in de prijzen met de BunkerToren. De jury bekroonde dit ‘echt Eindhovense’ gebouw als winnaar in de categorie Identiteit en Icoonwaarde.
Wauw-factor
Uit het juryrapport: ‘[De BunkerToren] is een gebouw met een wauw-factor; de jury is onder de indruk van de trefzekere ingreep die het vervallen gebouw weer kracht heeft gegeven. En prijst de moed om het niet te slopen. De jury ziet dat veel aandacht in de afwerking van de gevel is besteed. De kracht schuilt in het behoud van het erfgoed, dat met eerbied is behandeld, en letterlijk de basis vormt voor de woontoren. Een prachtig - echt Eindhovens - icoon voor de stad, en de onbetwiste winnaar in deze categorie.’
Meer over de BunkerToren lees je hier.
Opdrachtgever: RED Company & Being
Architectectenbureau: Powerhouse Company
Aannemer: Van Wijnen Zuid
Fotografie: Sebastian van Damme
Nieuw museum vanaf 16 mei open voor publiek
Een goed onderkomen bieden aan de grote stoom asielzoekers is een belangrijke maatschappelijke uitdaging. Er is nu een bouwconcept ontwikkeld waarmee eenvoudig een tijdelijk thuis kan worden gecreëerd: Mobaco-a.
Sinds 1 juli 2024 zijn eigenaren van grote, publiek toegankelijke gebouwen wettelijk verplicht een periodieke keuring van de constructieve veiligheid uit te voeren volgens de NTA 8790. Maar wat houdt deze NTA nou precies in? Voor welk type gebouwen geldt deze verplichting? Op welke manier en door welke partij moet de periodieke beoordeling uitgevoerd worden? Vóór wanneer en hoe vaak? Tijdens de informatiebijeenkomst op donderdag 6 maart beantwoorden we al deze vragen én meer!