
De Tornado en de rol van IMd: Tickets verkrijgbaar voor de opening van Fenix
Nieuw museum vanaf 16 mei open voor publiek
De leverancier van de houten constructie van Techniekmuseum Bouwdeel D, Metsä Wood, heeft een challenge uitgeschreven voor innovatieve ideeën in hybride constructie. Het Techniekmuseum Bouwdeel D wordt daarbij als voorbeeld genoemd.
Hybride constructies bestaan uit een combinatie van beton en staal en – als het kan – zoveel mogelijk hout. Het Techniekmuseum Bouwdeel D is een voorbeeld van zo’n duurzame, hybride constructie waarbij de constructie deels van hout is en bovendien demontabel is. Snel te bouwen, goedkoop en duurzaam!
De challenge roept op tot “samenwerking met bouwingenieurs, bouwbedrijven en architecten. We we willen samen op zoek naar 's werelds beste oplossingen voor efficiëntere, duurzamere en modulaire manieren om te bouwen.”
Nieuw museum vanaf 16 mei open voor publiek
Een goed onderkomen bieden aan de grote stoom asielzoekers is een belangrijke maatschappelijke uitdaging. Er is nu een bouwconcept ontwikkeld waarmee eenvoudig een tijdelijk thuis kan worden gecreëerd: Mobaco-a.
Sinds 1 juli 2024 zijn eigenaren van grote, publiek toegankelijke gebouwen wettelijk verplicht een periodieke keuring van de constructieve veiligheid uit te voeren volgens de NTA 8790. Maar wat houdt deze NTA nou precies in? Voor welk type gebouwen geldt deze verplichting? Op welke manier en door welke partij moet de periodieke beoordeling uitgevoerd worden? Vóór wanneer en hoe vaak? Tijdens de informatiebijeenkomst op donderdag 6 maart beantwoorden we al deze vragen én meer!