
De Tornado en de rol van IMd: Tickets verkrijgbaar voor de opening van Fenix
Nieuw museum vanaf 16 mei open voor publiek
Enexis, het voormalige Essent Netwerk, beheert het energienetwerk in Noord-, Oost- en Zuid-Nederland. Het bedrijf staat aan het begin van een nieuw tijdperk; intelligente elektriciteitennetten (‘smart grids’) en duurzame huisvesting gaan daarbij hand in hand. De eigen gebouwen moeten voldoen aan zeer hoge duurzaamheidseisen. IMd is daarom gevraagd de constructie van een nieuwe vestiging in Zwolle te ontwerpen.
Het nieuwe regiokantoor zal onderdak bieden aan de bedrijfsonderdelen die verantwoordelijk zijn voor aanleg, beheer en onderhoud van de energienetwerken. Een 5.000 m2 groot maatpak moet het worden, maar ook een gebouw dat flexibel genoeg is om veranderingen in de organisatie eenvoudig op te kunnen vangen en dat dús ook een lange levensduur moet krijgen.
De IMd-principes op het gebied van duurzaam construeren sluiten naadloos aan op de visie van Enexis. Duurzaam construeren verlengt niet alleen de levensduur van gebouwen, maar verlaagt ook de milieulast en verhoogt de economische waarde. De Zwolse vestiging wordt volledig energieneutraal en krijgt een modulair en demontabel constructiesysteem.
Atelier PRO maakt het architectonisch ontwerp, dat volledig in BIM zal worden uitgewerkt. De opening van het regiokantoor is naar verwachting in 2012. Enexis bouwt ook nieuwe vestigingen in Maastricht en Venlo.
Nieuw museum vanaf 16 mei open voor publiek
Een goed onderkomen bieden aan de grote stoom asielzoekers is een belangrijke maatschappelijke uitdaging. Er is nu een bouwconcept ontwikkeld waarmee eenvoudig een tijdelijk thuis kan worden gecreëerd: Mobaco-a.
Sinds 1 juli 2024 zijn eigenaren van grote, publiek toegankelijke gebouwen wettelijk verplicht een periodieke keuring van de constructieve veiligheid uit te voeren volgens de NTA 8790. Maar wat houdt deze NTA nou precies in? Voor welk type gebouwen geldt deze verplichting? Op welke manier en door welke partij moet de periodieke beoordeling uitgevoerd worden? Vóór wanneer en hoe vaak? Tijdens de informatiebijeenkomst op donderdag 6 maart beantwoorden we al deze vragen én meer!