header image
header image
header image
header image

Onderwijscluster Donker Curtiusstraat

Functie Scholen
Omvang 11.086 m2
Locatie Den Haag
Opdrachtgever

Lucas onderwijs

Architect

Spring Architecten

Opleverdatum

In het nieuwe onderwijsgebouw 'Het Zandkasteel' krijgen de Hofstad Mavo Havo, RKBS De Oase, SBO Pastoor van Ars en Kinderdagverblijf en Peuterspeelzaal Timo Dak een eigen plek. De verschillende functies van het gebouw zijn met elkaar verbonden door middel van multifunctionele ruimten en een interne brede “wandelgang”. Hierdoor kunnen de scholen en de kinderopvang op een vanzelfsprekende manier gebruik maken van elkaars faciliteiten, maar behouden ze wel ieder hun eigen entree en uitstraling.

De sportzaal was constructief een complexe uitdaging waarbij het ontwerp begon met een half verdiepte sportzaal. Vervolgens is er een stapeling van gymzalen bedacht. De stapeling van functies met verschillende afmetingen is een complexe puzzel geweest, die uiteindelijk binnen een relatief eenvoudig constructieprincipe is opgenomen.

Door geen druklaag toe te passen en hiermee het materiaalgebruik te beperken wordt duurzaamheid meegenomen in het project. Dit is voor een vloer met kanaalplaten geen gangbaar principe, maar hierdoor wordt de hoofddraagconstructie demontabel en kan deze later worden hergebruikt. Het gebouw kenmerkt zich door een flexibele ruimtelijke opzet en is Energieneutraal / Gasloos ontworpen.

Overige foto’s

Gerelateerde projecten