IMd trots op eervolle vermelding voor PI Haaglanden bij Berlagevlag 2025
Het nieuwbouw-zorgcentrum van PI Haaglanden in Scheveningen heeft tijdens de Berlagevlag 2025 een eervolle vermelding ontvangen, ook wel de Berlagevaan genoemd.
De watertoren aan de Amsterdamsestraatweg in Utrecht is getransformeerd tot exclusief woonhuis. Eind 2022 is het bijzondere transformatieproject opgeleverd en zijn er prachtige foto’s gemaakt.
IMd Raadgevende Ingenieurs was verantwoordelijk voor de constructieve ingrepen in het rijksmonument uit 1917, dat gebouwd is volgens de Amsterdamse School. Daglicht en buitenruimten toevoegen vormde een architectonische en constructieve uitdaging.
Met zorgvuldige ingrepen aan de bakstenen gevels zijn nieuwe gevelopeningen en loggia’s gecreëerd. De dragende metselwerk wanden en het behouden watervat van genageld plaatstaal zijn constructief aangepast en zo veel mogelijk in het zicht gelaten. De bestaande houten vloeren onder het vat zijn versterkt en nieuwe, relatief lichtgewicht staalbetonvloeren zijn in het vat aangebracht.
Naarmate je hoger in de toren komt, worden de gevelopeningen groter en het uitzicht op de stad steeds overweldigender. Onder de fenomenale kapconstructie van staal en hout op de negende verdieping bieden de panoramaramen een uitzicht van 360 graden op de stad.
Kijk voor meer informatie op de projectpagina.
Architect: Zecc Architecten
Fotografie: Stijn Poelstra fotografie & video
Het nieuwbouw-zorgcentrum van PI Haaglanden in Scheveningen heeft tijdens de Berlagevlag 2025 een eervolle vermelding ontvangen, ook wel de Berlagevaan genoemd.
De Nederlandsche Bank in Amsterdam, De Meelfabriek in Leiden en Kantoor Vol Afval (KaVA) in Katwijk hebben dit jaar de NRP Gulden Feniks gewonnen.
Op de VU Campus in Amsterdam is de bouw van het nieuwe Matrix Innovation Center officieel gestart. Met het boren van de eerste paal is de realisatie van het innovatieve kantoor- en laboratoriumgebouw feestelijk ingeluid.